Koopmans Vloerlak PU
Vloerlak
|
|
Koopmans Vloerlak PU is een slijtvaste, zeer sterke oplosmiddelhoudende verf voor houtwerk binnen. Geschikt voor het dekkend afwerken van o.a. houtenvloerdelen, houtentrappen, deuren, lambriseringen en tafelbladen enz.
Kenmerken:
- Uitstekende slijtvastheid.
- Goede dekking.
- Makkelijk verwerkbaar.
- Goed reinigbaar.
Vloerlak PU onder andere toepassen op:
- Houten vloerdelen.
- Houten trappen.
- Houten tafelbladen.
- Houten deuren en lambriseringen.
Let op!: wij mengen de kleuren en deze kunnen derhalve niet retour.
Eigenschappen:
- Basis: Polyurethaan Alkydhars.
- Dichtheid: 20ºC ca. 1,29 kg/dm³.
- Vastestofgehalte: ca. 67 vol%.
- Glansgraad: Zijdeglans.
- Kleuren: Wit en kleuren via het Koopmans Colourimpression kleurenmengsysteem.
- Laagdikte: ca. 35 micrometer droog.
Productgegevens:
- Houdbaarheid: In gesloten originele verpakking en bij vorstvrije opslag tenminste 12 maanden.
- Verpakkingen: In bussen van 750 ml en 2,5 liter.
- Veiligheidsvoorschriften: Zie etiket en productveiligheidsblad.
Verwerking:
Verwerkingstemperatuur:
- Tijdens applicatie en droging dienen de ondergrond- en omgevingstemperatuur boven de 5ºC en de relatieve luchtvochtigheid beneden de 85% te zijn.
- Voor een optimaal resultaat mag het vochtgehalte van het hout niet meer dan 18% bedragen.
Verwerking:
- Verwerkbaar met ieder type kwast of roller die geschikt is voor het verwerken van oplosmiddel houdende verven.
- Vooraf aan het verwerken dient de verf krachtig te worden doorgeroerd, bij voorkeur machinaal gedurende enkele minuten.
NB: wanneer de zijdeglans verf onvoldoende wordt geroerd blijft een deel van het matteringpreparaat op de bodem van het blik liggen waardoor glansverschillen kunnen ontstaan in het eindresultaat.
Rendement:
- Ca. 12 m² per liter.
NB: Het rendement is sterk afhankelijk van de zuiging en ruwheid van de ondergrond, de aangebrachte laagdikte, het gebruikte gereedschap en van de omstandigheden bij het aanbrengen.
Droogtijd:
- Bij 20ºC en een RV van 65%
- Stofdroog: na ca. 2 uur.
- Overschilderbaar: na ca. 24 uur
NB: De droogtijden zijn mede afhankelijk van de temperatuur en aangebrachte laagdikte. Dik aangebrachte lagen zullen bij lagere temperaturen iets langzamer drogen.
Verdunning:
- De lak niet verdunnen.
- Product is gereed voor gebruik.
- Indien verdunnen toch noodzakelijk is dan maximaal 2% Nelfasol Verdunner 3210 of aromaatvrije terpentine toevoegen.
Reiniging gereedschappen:
- Direct na gebruik reinigen met Nelfasol Verdunner 3210 of aromaatvrije terpentine.
NB: Reinigingsvloeistof opvangen en residu op de juiste wijze afvoeren.
Verftechnisch advies:
Nieuw hout:
- Het nieuwe hout primeren met een laag Koopmans Grondverf.
- Vervolgens licht schuren met fijn schuurpapier of ScotchBrite. (let op, lagen niet doorschuren)
- De ondergrond voorlakken met Vloerlak PU.
- De ondergrond aflakken met Vloerlak PU.
Bestaand hout:
- Oude verflagen volledig verwijderen tot gaaf blank hout is verkregen en vervolgens behandelen als nieuw hout.
- Eerder met Vloerlak PU behandelde ondergronden die in een matige staat verkeren, na reiniging met P.K. Cleaner, ontdoen van de slecht hechtende lagen tot blank hout is verkregen.
- Deze kale delen primeren in de gewenste kleur met Koopmans Grondverf.
- Vervolgens licht schuren met fijn schuurpapier of ScotchBrite. (let op, lagen niet doorschuren)
- De ondergrond voorlakken met Vloerlak PU.
- De ondergrond aflakken met Vloerlak PU.
Aandachtspunt:
- Door het volledig verwijderen van oude verflagen wordt het mooiste resultaat bereikt.
- Restanten van oude verflagen kunnen zichtbaar blijven onder de nieuwe verflagen door verschillen in vulling en structuur.
- De overgangen tussen de kale delen en de oude verflagen altijd tot nul wegschuren om een zo min mogelijk zichtbare overgang te creëren.